Efektívna kontrola vstupu alebo prečo turnikety?

V danom článku sme Vám zhrnuli pár informácií ohľadom turniketov, ktoré sa stávajú nenahraditeľným pomocníkom nielen vo vstupných priestoroch firiem, objektov.

Fyzická a objektová bezpečnosť

Zabezpečenie kontroly vstupu osôb do objektov bolo (niekde ešte aj stále je) riešené klasickou vrátnicou s vrátnikom, strážnikom. Niekdajšie zapisovanie sa do návštevnej knihy, dochádzkové hodiny, tzv. „pichačky“ už v dnešnej dobe informačných technológií nie sú „in“. Neustále sa zvyšujúce nároky na fyzickú a objektovú bezpečnosť, kladú vyššie požiadavky na strážne služby, príp. sa od takéhoto spôsobu zabezpečenia postupne upúšťa.

Systémy na kontrolu vstupu do objektov

Klasické vrátnice spoločnosti postupne nahrádzajú tzv. „elektronickými vrátnicami“, ktoré môžu mať inteligentné čítacie zariadenia na elektronické preukazovanie totožnosti a oprávnenosti osôb, termokamery, dochádzkové, a v neposlednom rade vstupné turniketové systémy, atď.

Turniketový systém a výhody v skratke

Moderný dizajn, inteligentné čítacie zariadenia, vysoká úroveň zabezpečenia, nízke prevádzkové náklady, užívateľský komfort, kontrolovaný príchod/odchod osôb v relatívne krátkom čase, „tailgating“- zabránenie neoprávnenej osobe vstúpiť do objektu spoločne s oprávnenou osobou, jednoduché riešenie vstupu osôb na bicykli, vnútropodnikové rozdelenie prevádzok, integrácia jednotlivých systémov (kamerový, prístupový, dochádzkový systém), odolnosť voči náporu osôb a vandalizmu, poveternostným podmienkam, krátka doba návratnosti investície, atď., sú významnými kľúčovými faktormi pri voľbe turniketov.

„Zvyšujúcimi sa nárokmi na fyzickú a objektovú bezpečnosť,
sa turnikety stávajú vyhľadávanými riešeniami kontroly vstupu osôb
do objektov, areálov.“

Otázky pri výbere turniketu

Výber správneho turniketu, inštaláciu, uvedenie do prevádzky, údržbu, by mali vykonávať len odborne preškolení pracovníci. Nesprávne zapojenie, zásahy, spôsobia nesprávne fungovanie turniketu, stratu záruky. Už len nevhodne zvolený typ turniketu môže spôsobiť veľké problémy. Napr. použiť tyčkové turnikety na futbalový štadión nie je „OK“ riešením, zdatný návštevník si preskočí turniket jedna radosť, no celoosobový turniket už len tak neprekabáti.
Či zvoliť mechanickú bránku, poloosobový turniket, nástenný, tyčkový, rotorový, celoosobový turniket, kedy treba zabudovať aj prechodnú bránku, prídavné vyhrievanie, atď., sú len začiatočné otázky pri zavedení turniketu do objektu.

Turnikety aj na prenájom

Naša spoločnosť MOREZ GROUP a.s., ponúka turnikety aj na prenájom, čo iste poteší usporiadateľov rôznych športových či kultúrnych podujatí, firemných akcií, eventov. Prenajatý turniketový systém Vám pripravíme podľa požiadaviek, dovezieme priamo na miesto podujatia, po inštalácii privedieme do prevádzky, zaškolíme obsluhu, po skončení podujatia odinštalujeme, odvezieme.

 

Posted in Prenájom turniketov, Turniketový systém, Turnikety and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , .

One Comment

  1. Dobry deň na základe nášho rozhovoru vám posielam požiadavku na platobný samoobslužný turniket s otváraním jednovstupových dverí.
    ,mám program ktorý spravuje Už existujúce členské karty na základe ktorých naši klienti vstupujú do fitness centra aj si nabíjajú kredit a platia služby.
    Vedeli by ste mi poslať aj predbežnú cenovú ponuku na takýto termínal? Ďakujem s pozdravom Mgr. Szucs Daniel

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.