Turniket a cena – vysoká investícia?

Firmy sa často rozhodujú, či zabezpečiť vstup do budov strážnou službou, alebo zvoliť novodobý systém zabezpečenia turniketmi.   Sledovanie, kontrola, povolenie návštev a ostatné povinnosti niekedy vyžadujú aj 2­-3 osoby na vykonávanie spomínaných činností.

Prevádzkové náklady na stráženie vstupu nie sú lacnou záležitosťou, to ešte nespomíname efektívnosť kontroly. Pre uľahčenie rozhodovania „Prečo investovať do turniketu“ Vám uvádzame jeden z hlavných dôvodov.

Príklad (uvedené ceny sú orientačné):

Prevádzkové náklady na stráženie              za mesiac:                             za rok:

1 strážnik                                                         1000 Eur                                   12 000 Eur

3 strážnici                                                       3000 Eur                                   36 000 Eur

Použitím turniketu znížite potrebu pracovnej sily obsluhy minimálne o jedného pracovníka.

Navyše v podnikoch, kde je nepretržitá prevádzka a nie je nutnosť prítomnosti ďalšej osoby SBS v neexponovaných časoch  (zväčša 2. a 3. pracovná smena), nahrádza turniket plne prítomnosť takejto osoby.

Z uvedeného výpočtu môžete jasne vidieť, že použitím turniketového systému Vám výrazne klesajú náklady na prevádzku SBS alebo vlastnej ochrany (VO).  Sami máte skúsenosti s tým, že zohnať spoľahlivého pracovníka SBS je ťažké.

Investícia do zakúpenia turniketu sa Vám po tomto porovnaní už iste nebude zdať taká horibilná. Poraďte sa so svojim ekonomickým oddelením, ktoré Vám potvrdí, že výpočty sú namieste.

Posted in Turniketový systém, Turnikety and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.