Ako turnikety zlepšujú bezpečnosť a efektivitu na staveniskách: 5 dôvodov, prečo by ste mali zvážiť ich prenájom

Turnikety sú bezpečnostné zariadenia, ktoré umožňujú kontrolu prístupu osôb, čo znamená, že len oprávnené osoby môžu vstúpiť na kontrolované miesto. Naša spoločnosť ponúka na prenájom niekoľko typov turniketov, ktoré sa líšia svojou konštrukciou a funkčnosťou. Jedná sa o tzv. vrátnice s turniketmi alebo po našom turniketový kontajner. Sú efektívnou súčasťou kontroly prístupu a dodržiavania bezpečnosti pracovníkov a majetku na mieste stavby.

turniketovy kontajner celoosobovy turniket morez vrátnica turniket

  1. Zamedzenie neoprávneným vstupom: Nedostatočná kontrola vstupu osôb, sem tam prešmyknutie sa nepovolaných osôb, odcudzenie majetku, alkohol na stavenisku, príp. úraz. To všetko môže potrápiť nielen strážnu službu, stavby konajúceho, ale až samotného investora stavby. Pomocou turniketov zamedzíte nekontrolovaným vstupom na staveniská, kde môže dôjsť na základe pohybu nespôsobilej osoby k vážnej situácii, ktorú ani jeden stavebník nerád rieši.
  1. Kontrola prítomnosti: Naše turnikety majú integrované systémy pre evidenciu prítomnosti pracovníkov, tzv. menovitú evidenciu prechádzajúcich, ktorá poskytuje záznam o identite, čas príchodu a odchodu konkrétnej osoby, aktuálny počet osôb nachádzajúcich sa na stavenisku, funkciu Antipassback, zamedzenie jednosmerného viacnásobného prechodu jednou kartou.
  1. Spoľahlivosť: Vrátnicové kontajnery sú vyrobené z vysoko kvalitných materiálov vďaka ktorým sa vyznačujú odolnosťou voči náporu osôb a vandalizmu, poveternostným, klimatickým podmienkam. Sú vybavené modernými technológiami, ktoré zvyšujú úroveň bezpečnosti a zabezpečujú spoľahlivé fungovanie turniketov. Plnenie ustanovení zákonov a vyhlášok za minimálne náklady.

  1. Moderné technológie: Inteligentný softvér pre kontrolu vstupu, prístupový systém, čítacie zariadenie prístupových kariet, snímače kontroly vstupu, WiFi / 4G LTE pripojenie, PC s riadiacim softvérom, možnosť vzdialeného prístupu. Proces riadenia a monitorovania prístupu ľudí a vozidiel na stavenisko na účely zabezpečenia, bezpečnosti a iných súvisiacich účelov.
  1. Efektívnosť: rýchle a efektívne prechody pracovníkov do a z pracovného miesta, zvýšenie produktivity práce a zníženie času stráveného čakaním na kontrolu prístupu. Efektívne riadenie vstupu osôb bez nutnosti veľkej investície Turnikety Vám šetria prevádzkové náklady, redukujú potrebu fyzickej sily pri vstupe do kontrolovaného priestoru. Kompletný systém pripravíme podľa Vašich požiadaviek, dovoz, montáž, oživenie systému, zaškolenie obsluhy, servis, odvoz, to všetko zabezpečené v rámci prenájmu.

 

Spoľahlivosť ponúkaných bezpečnostných systémov, najmodernejšie technológie digitálneho veku, odborná kvalifikácia zamestnancov, osobitý prístup a naše dlhoročné skúsenosti, sa snažíme prinášať do každého jedného projektu.

Pri výbere správneho typu prenosnej vrátnice pre Vaše stavenisko je dôležité zvážiť niekoľko faktorov, vrátane požiadaviek na bezpečnosť, počet používateľov, zóny prístupu a frekvencie prechodu.

Turniketové kontajnery_zabezpečenie vstupu na stavbu_stavenisko_kontrola_pracovníci_stavebný priemysel_Morez Group

Na prenájom ponúkame rôzne typy turniketov:

  1. turniketový kontajner osadený celoosobovými turniketmi
  2. turniketový kontajner osadený tyčkovými turniketmi, mechanickými bránkami na prechod napr. vozíkov- nákladov väčších rozmerov
  3. Samostatný prenosný celoosobový turniket v kovovej konštrukcii
  4. prenosný tyčkový turniket– v prípade ak už stavba má zabezpečenú vrátnicu vieme dodať prenosné turnikety s riadiacim softvérom.

Ekonomicky výhodné riešenie zabezpečenia vstupu osôb, vozidiel do priemyselných parkov, výrobných závodov, na staveniská. Pozrite si naše prezentačné video

  

Základné technické vybavenie

Turniketová časť má zabudované turnikety podľa požiadavky zákazníka (celoosobové turnikety, Tripod tyčkové turnikety, turniket a mechanická bránka), cez ktoré prechádzajú osoby preukazujúce oprávnenosť vstupu pridelenými prístupovými kartami, ktoré priložia na čítačku kariet, príp. iným spôsobom preukázania sa (4 x snímače kontroly vstupu, prístupové karty, RFID 125 kHz, MIFARE alebo Duálne, návštevnícke karty). Príp. sa overenie totožnosti môže vykonať pomocou zariadenia na rozpoznávanie tváre. Biometria rýchle a spoľahlivo rozpozná osobu aj za nepriaznivých svetelných podmienok.  Počítač s riadiacim softvérom (klávesnica, myš, monitor, UPS 600VA) až pre 30.000 kartičiek.

Miestnosť pre obsluhu môže slúžiť ako vrátnica, miestnosť pre návštevy. Jedná sa o tepelne izolovanú miestnosť pre 2 pracovníkov obsluhy, ktorá umožňuje dohľad nad kontrolou vstupu oprávnených osôb, príp. povoľuje vstup osobám bez prideleného oprávnenia, návštevám. Ľahko udržateľná podlaha a steny, elektrické vykurovanie, okná z každej strany (izolačné dvojsklá), dvere zboku na vrátnici kontajneru. Elektroinštalácia  230VAC, uzemnenie, vlastné osvetlenie, manuálne tlačidlá na otváranie turniketu. Možnosť vzdialeného prístupu, lokálna sieť, Internet, GSM, WiFi / 4G LTE pripojenie.

 Voliteľné doplnky

Turniketový kontajner si môže zákazník doplniť podľa svojich požiadaviek o ďalšie systémy ako napr. bezdotykový alkohol tester, kamerový systém, defibrilátor, vjazdová rampa, klimatizácia, solárny panel, atď..

Prenosná kontrola vstupu

Prenosná kontrola vstupu. Jednoduchá kontrola osôb prichádzajúcich vozidlami na stavbu. K vozidlu nachádzajúcemu sa v priestore vjazdu pristúpi strážnik s prenosnou kontrolou vstupu a nechá postupne celú posádku overiť svoje prístupové karty k IN čítačke. Čítačka zapípa a zaregistruje príchod. Ten sa automaticky prenáša do riadiaceho počítača umiestneného v priestoroch vrátnice. Pri výjazde zo staveniska sa postupuje rovnako. Naša ďalšia novinka.

Bezdotykový alkohol tester na kontrolu alkoholu v dychu osoby. Rýchla, presná kontrola vstupujúcich osôb, zamestnancov do objektov, podnikov, pracovísk, na staveniská. Možnosť nastavenia náhodného výberu. Spolupráca s turniketovým systémom.

Kamerový systém dokáže spätne v sekundách vyhľadať zaznamenaný dej na základe zadania EČV alebo mena návštevníka, všetky registrované udalosti v objekte. Systém je možné dopĺňať o ďalšie video analýzy a pridávať kontrolné prvky. Kamery snímajú turniketovú časť, vjazd vozidiel cez rampu.

 

Naša spoločnosť poskytuje spoľahlivé a dobre udržiavané technologické vybavenie.

V súčasnosti rozširujeme možnosť prenájmu okrem Slovenska aj v Česku, Poľsku, Maďarsku naše referencie.

Ak potrebujete viac informácií alebo máte nejaké konkrétne otázky ohľadom prenájmu, radi Vám pomôžeme. MOREZ GROUP a.s., 0948 169 629, sylvia.burianova@morez.sk, youtube kanál morez group

Posted in Prenájom turniketov, Turniketové kontajnery, Turniketový systém, Turnikety and tagged , , , , , , , , , , , , , , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.