Vyhľadávané riešenia zabezpečenia – Turnikety

Turnikety a výhody v skratke

Turnikety umožňujú efektívny spôsob zabezpečenia vstupu osôb do objektov bez nutnosti veľkej investície, znižujú prevádzkové náklady na stráženie vstupu (redukujú potrebu fyzickej ochrany na vstupe do objektu), zaručujú kontrolovaný príchod/odchod osôb v relatívne krátkom čase, zabraňujú neoprávnenému vniknutiu do objektu.

Nenahraditeľnou funkciou turniketov je aj tzv. „tailgating“- stav, kedy sa neoprávnená osoba snaží vstúpiť do objektu spoločne s oprávnenou osobou. Napr. pri hromadnom príchode zamestnancov do práce, kedy sa vstup povoľuje len na základe identifikačnej karty.

Turnikety sú účinné v spojitosti s kamerovým, prístupovým, dochádzkovým systémom, zvyšujú pracovnú disciplínu. Umožňujú vnútropodnikové rozdelenie prevádzok, vstup prepravného vozíku. Poskytujú jednoduché riešenie vstupu osôb na bicykli. Sú odolné voči náporu osôb a vandalizmu, poveternostným podmienkam. V neposlednom rade sa vďaka dizajnovým inováciám stávajú moderným prvkom nielen vstupných priestorov budov.

Turnikety a kľúčové faktory

Moderný dizajn, inteligentné čítacie zariadenia, vysoká úroveň zabezpečenia vstupu, nízke prevádzkové náklady, užívateľský komfort, integrácia jednotlivých systémov (kamerový, prístupový, dochádzkový systém), krátka doba návratnosti investície, sú významnými kľúčovými faktormi pri voľbe turniketov. 

Zvyšujúci sa záujem o turnikety

Zamedzenie neoprávneného vstupu do objektu zvyšuje ochranu majetku spoločnosti pred znehodnotením, odcudzením, ale aj bezpečnosť zamestnancov, osôb nachádzajúcich sa v danom objekte. Rastúci záujem o takýto typ fyzickej a objektovej bezpečnosti dokazuje, že turnikety sa stávajú vyhľadávanými riešeniami kontroly vstupu osôb do objektov.

Posted in Turnikety and tagged , .

2 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.