Kontrola vstupu osôb do objektov alebo prečo turnikety?

Fyzická a objektová bezpečnosť

Zabezpečenie kontroly vstupu osôb do objektov bolo (niekde ešte aj stále je) riešené klasickou vrátnicou s vrátnikom, strážnikom. Niekdajšie zapisovanie sa do návštevnej knihy, dochádzkové hodiny, tzv. „pichačky“ už v dnešnej dobe „informačných technológií“ nie sú „in“. Neustále sa zvyšujúce nároky na fyzickú a objektovú bezpečnosť, kladú vyššie požiadavky na strážne služby, príp. sa od takéhoto spôsobu zabezpečenia postupne upúšťa.

Systémy na kontrolu vstupu do objektov

Spoločnosti postupne nahrádzajú klasické vrátnice tzv. „elektronickými vrátnicami“. Kedy je vstup do budovy vybavený systémami ako sú systémy na kontrolu vstupov do objektov a systémy slúžiace na elektronické preukazovanie totožnosti a oprávnenosti osôb. Medzi takéto patria inteligentné čítacie zariadenia, prístupové, dochádzkové, kamerové systémy a v neposlednom rade vstupné turniketové systémy.

Na rad prichádzajú turnikety

Spomínané systémy sú super riešeniami, šetria prácu sbs-károv a sú neúprosné. Nepoznajú otca, brata. V kombinácii s kontrolou dochádzky šetria veľa papierovačiek, nadbytočnej práce pri spracovaní dát zamestnancov. Vhodné umiestnenie vhodného typu turniketu na všetky vstupy do objektu zamedzuje neoprávnenému vstupu ako aj „odpichnutiu“ za kamaráta. Tu prichádzajú na rad turnikety.

Posted in Turnikety.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.